מאת עו"ד לורה מישוק גרוסמן 

הסכם גירושין, מקיף בתוכו את מכלול הנושאים הרלוונטיים עבור שני הצדדים, על מנת לאפשר ידיעה והבנה מוסכמת, כיצד יעוצבו החיים של כל אחד מבני הזוג לאחר הגירושין.

חשוב לזכור, כי הסכם טוב הוא לא רק הסכם המקיף את מכלול הנושאים החשובים לצדדים ולא רק הסכם אשר יכלול נושאים העלולים להתרחש בעתיד ואפשרות הסדרת אופן הפעולה בכל אחד ממצבים אלה, אם יתרחשו, הסכם טוב הוא ראשית הבנה כי אתם מסכימים וכך יוכל להתקיים ללא צורך בהמשך מריבות או בפנייה לערכאות משפטיות.

לאחר בירור ה"ערפל" ממסכת המאבקים מתברר כי מרבית ההסכמים עוסקים בין היתר בנושאים הבאים:
  1. חלוקת הרכוש והזכויות.
  2. מזונות ילדים.
  3. הסדרי הראיה.
חשוב להבין, כי אלו חלק מהנושאים אשר נכללים בהסכם הגירושין והם בעיקר ועיקרו מהווים את המרכיב הרגשי והמורכב של ההסכם. עם זאת, נושאים רבים יכולים לעלות על הפרק וכל עניין תלוי במרכיבים השונים של בני הזוג.

הסכם גירושין, ככל הסכם, יכול להקיף נושאים נוספים או שלא להקיף חלק מהם, הכל תלוי נסיבות ומכאן ולא רק, החשיבות למגשרים שהינם עורכי דין מנוסים אשר ילוו אתכם בתהליך, ישמעו את הצדדים ויאפשרו עריכת הסכם אשר יתאים לתא המשפחתי, גם לאחר פירוקו.

זכרו - הסכם אינו רק עבור הצדדים שמתגרשים, אלא מטרתו לעצב את החיים והיחסים לאחר הגירושין וחשיבותו הגדולה ביותר היא במידה וישנם ילדים משותפים. 

- גירושין ללא מאבקים -
לאלו הסכמות מגיעים בגירושין ללא מאבקים

לפגישת הכרות חינם
התקשרו עכשיו
08-9966001
 
השתקפות - המרכז לגישור  •   רח' הבנאים 9, ת.ד. 15261 אשדוד  •  טלפון: 08-9966001  •  מייל: office@hmgr.co.il