מאת עו"ד לורה מישוק גרוסמן 

זוגות המגיעים למרכז "השתקפות" בטרם הגישו הליכי גירושין, מוצאים עצמם במצב בו ניתן לנהל דו שיח האחד עם השני לקראת בניית מציאות חדשה באופן חיובי, תוך הבנה כי אמנם הזוגיות מופסקת אך לא ההורות, שמירת היחסים הטובים ובניית מתווה לדרך במשותף, אשר תטיב ביחסים בין הצדדים גם לאחר הגירושין ובמיוחד תשפיע באופן חיובי על הקשר עם הילדים.

כמה פעמים אמרתם לילדיכם, שכדאי שישלים עם החבר/ה בגן או בבית ספר או כי הריב הוא זמני ומחר הם יחזרו להיות חברים ?
ככל דבר בחיים, הבחירה בידיים שלכם איך לסיים את מערכת הנישואים- במלחמה או בהסכם הכולל את כל המתווה אליו תגיעו גם לאחר ניהול מלחמות ארוכות ומתישות.

השוני הוא בילדים.
הילדים שלכם, אשר נמצאים במרחק בחירה מלהיות באמצע מאבק חיצוני בין הורים הבוחרים להפרד, לבין להיות במאבק פנימי ומעשי, על עתידם.
 
הסכם גירושין באמצעות גישור, מוביל להקטנת המאבק בין הצדדים ויש בו מספר מאפיינים אשר מעלים את קרנו מעל מאבק בבתי המשפט:
  1. יאפשר לילד ללמוד כי ניתן לפתור סכסוכים ללא מאבקים, וכל מה שנדרש הינה הידברות בין הצדדים.
  2. יקטין מריבות על חשבון הילדים - גם אם לא התכוונתם לכך, בסופו של יום כשחוזרים הביתה, הילדים שם והם קולטים את עצמת הסכסוך ואת הצורה בה בחרתם לפתרו.
  3. הסכם הגירושין אליו תגיעו באמצעות מגשר ממרכז "השתקפות", יכולל בתוכו את אותם היבטים אליהם תגיעו לאחר דיונים ממושכים, מריבות ומאבקים.
  4. מאפשר סיום מערכת הנישואין עם משקעים מעטים ככל האפשר וכן מאפשר למען העתיד - יחסים תקינים בין הצדדים, דבר שכשלעצמו חשוב לא רק לצדדים אלא במיוחד לילד/ים המשותפים.
  5. בעקבות התמיכה של צוות "השתקפות" הכולל יועצים משפחתיים וזוגיים, בנוסף למגשר/ים, תופתעו לגלות כמה מהזוגוות המגיעים אלינו יצאו עם הסכם שלום בית הכולל בתוכו הסכם גירושין תוך שהם מגלים את החיבור שביניהם.

- גירושין ללא מאבקים -
יתרון הגישור בטרם הליך גירושין

לפגישת הכרות חינם
התקשרו עכשיו
08-9966001
 
השתקפות - המרכז לגישור  •   רח' הבנאים 9, ת.ד. 15261 אשדוד  •  טלפון: 08-9966001  •  מייל: office@hmgr.co.il