בקרוב יכנס לתוקף חוק להסדרת התדיינויות בסכסוכי משפחה (יישוב מוקדם של הסכסוך). השפעתו על תהליכים בבית המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין רבה ולכן אביא כאן הסבר קצר לעניין חוק זה.

עד נכון ליום תחולת חוק זה, ניתן לגשת ולפתוח בהליכים בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין ללא כל תהליך מקדים ובכל נושא המצוי במסגרת סמכויותיהם.
מאחר ורוב המחלוקות ניתנות לגישור, בא החוק להסדיר מצב חדש, בו בטרם הגשת תביעה במגוון נושאים, יחוייב הרוצה להגיש תביעה להגיש במקומה "בקשה ליישוב סכסוך".

בתוך 35 יום מהגשת הבקשה, יוזמנו הצדדים לפגישת מהו"ת (מידע, היכרות, ותיאום) ביחידת הסיוע שליד הערכאה השיפוטית, יתכן ויזמנו אף לפגישה שניה, ולאחר המתנה של 10 ימים מסיום פגישת המהו"ת, הצדדים יודיעו ליחידת הסיוע אם הם מוכנים לנסות ולהגיע להסכם בעזרת גישור. אם הצדדים מחליטים לנסות ולפתור את הסכסוך בעזרת גישור, אין הם יכולים להגיש תביעה במשך 75 יום.

מאחר ובחלק מבתי המשפט וברוב בתי הדין אין יחידת סיוע, הפונים לבתי משפט ובתי דין אלו, יאלצו לכתת רגליהם ליחידת הסיוע שליד בית המשפט לענייני משפחה של אותו מחוז שיפוט.
סוגי התביעות המושפעים מהחוק הינם כל סכסוך משפחתי שהצדדים לה הם בני זוג או הורים וילדיהם. התביעה היחידה שאינה צריכה את כל ההליך של פגישות מהו"ת הינה תביעה משותפת לאישור הסכם.

במצב בו בתי המשפט וכל שכן בתי הדין אינם ערוכים לתת מענה לפניות כה רבות ליחידות הסיוע, ניתן לומר בבירור כי זוגות המעוניים להתגרש או זוגות המתווכחים על משמורת, מזונות, הסדרי ראיה וכו', עדיף להם כי יבואו לבית המשפט לאחר שיש בידם הסכם.
הדרך הקלה להסכמים עוברת בגישור.

במרכז "השתקפות" עומד לרשותכם צוות רחב של מומחים, ממגון הנושאים העלולים לעלות במסגרת הגעה להסדר הוגן.

צוות "השתקפות" כולל מגשרים שהינם עו"ד העוסקים בתחום המעמד האישי, יועצים פיננסים, יועצים משפחתיים ועוד...
צוות "השתקפות" ישאף כי תגיעו להסדר באופן המהיר ביותר ובכך יחסך מאתכם זמן המתנה רב בבתי המשפט.
ההסכם אליו תגיעו, ינוסח על ידי עו"ד המתמחה בכך ויוגש עבורכם לבית המשפט או לבית הדין למתן אישור ולקבלת פסק דין.
בהשתקפות נשמח תמיד לעמוד לשירותכם.

- גישור -
חוק חובת הגישור, בטרם הגשת הליכים

לפגישת הכרות חינם
התקשרו עכשיו
08-9966001
 
השתקפות - המרכז לגישור  •   רח' הבנאים 9, ת.ד. 15261 אשדוד  •  טלפון: 08-9966001  •  מייל: office@hmgr.co.il