מאת עו"ד לורה מישוק גרוסמן 

החלטתם להתגרש, מה עושים עכשיו ? 

טעות נפוצה של נשים או גברים שפניהם לגירושין, היא כי מי שנאבק או מתווכח או צועק יותר חזק, יקבל לידיו זכויות יותר טובות מהצד השני. 
האמת היא כי במלחמה יש שני מפסידים, כל צד מפסיד בין אם בפן הכלכלי בין אם בפן הרגשי. 

מטרת גירושין ללא מאבקים, הינה ליצור מצב בו שני הצדדים אשר מסכימים להתגרש, עושים זאת בדרך מחושבת ושכלתנית, תוך ייתור המחשבות והרגשות השליליים. אין הדבר מעיד על חולשה כלשהיא, נהפוך הוא- היכולת לשבת עם עורכי דין מנוסים ויועצים משפחתיים וכלכליים, ביחד, לשם גיבוש הסכם הבנות בין הצדדים מעיד אך על חוזק וקבלת המצב תוך הקטנת הנזקים העלולים להיווצר לילדים ולסביבה כתוצאה מהמאבקים היכולים להמשך במשך מספר שנים. 

בסופו של דבר, הסכם יכול לגבש את ההבנות והזכויות המגיעות לכל צד, בהתחשב בנתונים הייחודים של המשפחה – לדוגמא: מספר ילדי בני הזוג, ההכנסות, הרכוש וכדומה.

בתהליך  זה, כל צד יהיה מיוצג על ידי עורך דין ומגשר המומחה בתחום האישות (תחום המשפחה) אשר ייצג נאמנה את האינטרסים והצרכים של אותו צד, במקביל לכך שעורכי הדין ישתפו פעולה לקידום ההסכם בין הצדדים תוך שמירה על זכויות הצדדים וכל זאת בידיעת הצדדים, בנוכחותם ובהסכמתם. תהליך זה מלווה על ידי צוות מקצועי אשר יתן מענה בתחומים שונים כגון: יועץ כלכלי, יועץ זוגי משפחתי. מטרת הליווי הוא לעזור לצדדים ולתמוך בהם במהלך ההליך ולאפשר הגעה להבנות והסכמות, תוך מתן אפשרות לשימת האמוציות מחוץ להליך וראיה ובחינה אמתית של הצרכים והנתונים האובייקטיביים. 

יתרונות גירושין ללא מאבקים
 
•    מקצר הליכים עד להגשת הבקשה לגירושין בהסכמה לבית המשפט או לבית הדין. 
•    חוסך מניפולציות על הילדים - לעיתים הקטינים - אשר מוצאים עצמם בתוך מאבק מיותר ועם תחושות אשם למצב שנכפה עליהם. 
•    חיסכון של אלפי שקלים לכל בן זוג. 
•    ייתור הליכים ארוכים ומייגעים מבחינה ריגשית, פסיכולוגית וכלכלית. 
•    מאפשר המשך יחסים תקינים בין הצדדים וללא משקעים, לאחר הגירושין באופן המאפשר המשך הורות תקינה. 
•    יצירת הסכם גירושין כולל הנערך תוך חשיבה על התא המשפחתי, ומתאים לשני בני הזוג תוך ראיית טובת הילדים ולאחר בחינת האינטרסים והצרכים של כל הצדדים. 

האם בכל זאת לפנות לערכאות משפטיות
 
בכל זאת החלטתם שאתם לא מעוניינים להתגרש ללא מאבקים, אתם חושבים שתוכלו ל"השיג" תוצאות טובות יותר בהליך משפטי, "ללחוץ" על הצד השני או "להרוויח" יותר מהליך משפטי, כדאי שתדעו- 
גירושין הינם הליכים מורכבים וקשים, לא רק לכם או לצד השני, אלא אף ילדים (אם ישנם) ואף לסובבים אתכם אשר בלית ברירה עסוקים כל היום בלשמוע את המתרחש ועל הצרות שיצרתם בלי לשים לב, במו ידיכם. 

ערכאות בית משפט הן דרך אפשרית, אולם בסופו של דבר חשוב שתרשמו לפניכם-  שגם לאחר "בזבוז" של שנים יפות מהחיים על המאבקים או השקעה רבה של כספים לשם הרגשת עליונות או ניצחון על הצד השני, תמיד ניתן לחזור למסלול של גיבוש הסכם במסגרת גירושין ללא מאבקים. 
השתקפות פועלת לשם גיבוש הסכם במסגרת גירושין ללא מאבקים, תוך ניסיון מירבי לשמור על האינטרסים של כל אחד מבני הזוג וכן שמירה על טובת הילדים, זאת ללא מאבקים מיותרים. 

במאמר מוסגר

​ישנן סיבות רבות לגירושין, בין אם חוסר התאמה, רצון להרגיש "חופשיים", מצב כלכלי או כל סיבה שאינה נגלית לעין. השתקפות מספקת מבט כולל על מצב הדברים, באופן כזה שיתכן ויהיו כאלו שיחזרו זה לחיק זו, ולתחושת חידוש הזוגיות ולהכרה בצרכים אשר "אבדו" במהלך השנים. 
לפגישת הכרות חינם
התקשרו עכשיו
08-9966001

גירושין ללא מאבקים

 
השתקפות - המרכז לגישור  •   רח' הבנאים 9, ת.ד. 15261 אשדוד  •  טלפון: 08-9966001  •  מייל: office@hmgr.co.il