מאת עו"ד לורה מישוק גרוסמן

ההתלבטות באם לפנות להליך גישור או למנגנון של גירושין ללא מאבקים, קיים בכל השלבים בתוך הליך הגירושין, זאת למעט מצבים שצד מסויים פועל באופן מוחלט מתוך אינטרסים שליליים שטרם הביאו אותו להבשיל לקראת הליך גישור או גירושין ללא מאבקים, או כאשר אחד הצדדים טרם הגיע להבנה כי מאבקים מובילים כמעט באופן מוחלט למצב של lose- lose והרי כולנו מכירים את המשפט ש"במלחמה אין מנצחים" וברור שכל אחד חושב "אצלי זה לא יקרה". 

אחרי הכנות מרובות לקראת חתונה, התרגשות רבה לקראת הילדים, לקראת החיוך הראשון והפעם הראשונה בה הלכו, מצאתם עצמכם בסיטואציה חדשה ומנוכרת ואתם דרוכים ומוכנים לצאת למאבקים וברור שעברה בכם המחשבה ש"המושכות" כולם אצלך וכל אחד מכם בדרך למלחמה על עצמו מבלי לשים לב לנפגעים העיקריים- הילדים שלכם. בשלב זה יתכן ולא יעניינו אתכם התוצאות מלבד "להראות לצד השני" שאתכם לא משחקים. האם ככה תרצו לחנך את ילדכם ? 

קיימות אפשרויות נוספות מלבד מאבק בבית המשפט שעלול להיות בלתי פוסק, פוגעני והרסני. קיימות אפשרויות אחרות נוספות ואולי כדאי לשקול אותן בטרם תתעוררו בשלב מסויים ותשאלו את עצמכם איך הגעת למצב אבסורדי ומתיש כל כך. 

ישנן שתי דרכים נוספות שתוצאותיהן הסופיות פחות הרסניות מפניה ל"מלחמה" בין כתלי בית המשפט.  האחת – הליך גישור. השניה- הסכם במסגרת גירושין ללא מאבקים.

גישור - 

גישור הינו הליך פתרון סכסוכים בין פרטים בחברה, בדרך של הדברות ישירה. הגישור הינו הליך בו צד שלישי ניטראלי אשר מסייע לצדדים שבסכסוך לנהל בינהם שיחות והידברות – הליך המכונה משא ומתן -  על מנת לסייע לצדדים במציאת הפתרון הטוב ביותר עבורם לסיום המחלוקות, תוך התחשבות בנסיבות של כל צד לסכסוך.
 
ההידברות נעשית באמצעות מגשר אשר מהווה צד שלישי לסכסוך אשר הינו ניטראלי וחיצוני לסכסוך ויש בידיו הכלים המתאימים לסייע לצדדים להגיע להסכמות אשר יהיו מקובלות על שני הצדדים. 
בשנים האחרונות, חדר הליך הגישור לערכאות בתי המשפט ואלו מנסים להעביר את הצדדים להליכי גישור לשם מציאות פתרונות ראויים לסיום הסכסוך. 
יש לציין כי בהליך הגישור, בין אם הצדדים מיוצגים על ידי עורכי דין בין אם לאו, יושבים הם (ועורכי דינם) מול מגשר אחד המנסה להביאם לידי הסכמה.

גירושין ללא מאבקים - 

"השתקפות" המרכז לגישור רצונות נותן מסגרת של "גירושין ללא מאבקים" המשלבת בתוכה הן את הפן של הגישור, הן עורכי דין המתמחים בהליכים משפטיים בתחום המשפחה בעלי הסמכה לגישור, הן יועצי נישואין ומשפחה והן יועצים פיננסיים, אשר כולם נרתמים למציאת פתרונות בהסכמה בין הצדדים, תוך בחינת מכלול הנתונים- ילדים, עסקים, רכוש וכדומה ועוזרים לצדדים לפתור את הסכסוך בזמן הקצר האפשרי, בהוצאות נמוכות בהרבה מקיום הליך משפטי, ותוך מזעור הנזקים לילדים ולצדדים.

הליך זה מגיע מתוך הבנה גדולה יותר של הצדדים, תוך ששניהם משקיפים קדימה אל העתיד וצועדים בדרך של הסכמות לטווח ארוך, דבר המאפשר שמירה על מערכת יחסים תקינה גם לאחר קבלת הגט. כך, יש בדרך זו כדי להקטין את שברון הלב של הילדים אשר מוצאים את ההורים שלהם בלב מאבק. 
 
תמיד אפשר לפנות להליך משפטי בערכאות המשפט המתאימות, אולם, ב"השתקפות" המרכז לגישור רצונות, במסגרת "גירושין ללא מאבקים", ניתן לקצר את זמן המחלוקות בינכם, תוך השקעה כספית נמוכה מההליך המשפטי. המרכז לגישור רצונות משלב במקרה הצורך יועץ משפחתי, אשר יעזור לך התמודד עם המשבר וההליכה בדרך החדשה.

היתרון של גירושין בהסכמה בהליכי גירושין על פני הליכים משפטיים מצוי בכמה מישורים חשובים של החיים. החשוב ביותר- הינו הקטנת הנזקים של הילדים מהגירושין תוך חשיבה על טובת הילדים מבלי לקרוע ולסבך אותם בהליכים שבכל מקרה הם נגררים אליו, אף אם תנסו "להסתיר" זאת מהם.

הנקודה השניה החשובה- היא שוב הילדים, באופן שבו המשקעים הקשים העלולים להיווצר בעת הליכי גירושין נחסכים. בכל תשמרו על יחסים תקינים ככל האפשר עם בן/ת הזוג מהם הנכם נפרדים, דבר שללא ספק ישמח לב ילדיכם. אף אחד לא אוהב להיות בין שני אנשים שרבים ומדוע שהילדים שלכם ירגישו בנוח עם כך, בהווה או בעתיד? הם מרגישים כשאתם שמחים, כשאתם עצובים ולבטח כשאתם כועסים ומרוחקים ויש בדבר להשפיע עליהם. 
נקודה נוספת - היגררות להליך ממושך בבית המשפט עולה כסף רב, מונע מכם לנוע קדימה בחייכם, משאיר אתכם למשך זמן רב במסגרת של כעסים רבים ומונע מכם אפשרות להתחיל בחיים מאושרים יותר.

הליך של גירושין ללא מאבקים, מחזיר לכם את השליטה על הליך המשא ומתן ועל ההסכמות אליהם אתם מגיעים, הקול שלכם נשמע והצוות המקצועי מייעץ ומאפשר הגעה להסכמים רצויים ובוחן ביצירתיות והתייחסות הולמת את מגוון הצרכים האישיים של הצדדים. 

באמצעות המרכז לגישור רצונות, אנו עוזרים לנתח את היחסים והזכויות בכדי למקסם את הגעה למצב של WIN- WIN, תוך קישור בינכם לבין יועצים אשר יספקו את התמיכה המשפחתית לכם ולילדים לעבור את המשבר שאתם חווים בדרך הטובה ביותר ועם מינימום משקעים.

"השתקפות" המרכז לגישור רצונות - פותח בפניכם אפשרות ללווי מקצועי גם לאחר הגירושין על מנת להתמודד עם השלבים הראשוניים שלאחר הגירושין.  
 

- גישור -
בין הליך משפטי לבין גישור לבין גירושין ללא מאבקים

לפגישת הכרות חינם
התקשרו עכשיו
08-9966001
 
השתקפות - המרכז לגישור  •   רח' הבנאים 9, ת.ד. 15261 אשדוד  •  טלפון: 08-9966001  •  מייל: office@hmgr.co.il